קצת עלי

ברוכים הבאים,

שמי מיטל אלימלך, נשואה באושר ואם לילדה קטנה ומתוקה.

במהלך החיים צלחנו כמשפחה המון אתגרים, אולי יום אחד אכתוב עליהם. בתחושתי, בדיעבד, האתגרים האלה תרמו לנו מאוד וחיזקו את הקן המשפחתי. בעקבותם גם החלטנו להינות מהחיים וממה שיש להם להציע, כאן ועכשיו!

בפוסטים שלי, מעבר למתכונים אותם אשתף איתכם, יופיעו גם המלצות שונות לבתי מלון, מסעדות טובות או כל מיני דברים אותם אהבתי ואשמח שגם אתם תדעו מהם.

בתחום הקולינרי אפשר לומר שלא תמיד הייתי מאותם אנשים שאפייה הייתה תשוקתם מאז ומעולם.
נכנסתי לזה בערך מהזמן שהתחתנתי, רציתי לבשל אוכל טעים ואיכותי, כזה שיוציא שריקת התפעלות מהאיש שלי. התחלתי לאט לאט, לומדת וחוקרת, מבשלת עם אמא על קו הטלפון, טועמת ולפעמים, מה לעשות גם יורקת ואז זה קורה, הקסם. יוצא טעים ואני כולי בעננים. השאר היסטוריה. אני מוצאת את עצמי חושבת כל הזמן על אפייה ובישול.
ממציאה תבשילים כיד המלך, מפתחת מתכונים כאלה ואחרים, כשהכלל פשוט: המתכון חייב להיות פשוט ונגיש, כתוב בגובה העיניים והכי חשוב שיוביל להצלחה.
כיום אני מובילת דעת קהל ואינסטגרמית בתחום.

המטבח בשבילי, מעבר להנאה, הוא סוג של תרפיה וככזו אני אוהבת מתכונים פשוטים ששכרם בצידם, (כמו גם הקלוריות). כשנראה שמתכון קשה או מורכב אני מנסה לפשט אותו או "לעגל פינות" כשניתן. ולא תמיד ניתן.
האפייה, למשל, היא סוג של מדע מדויק ונדרשת הקפדה על הכמויות והמשקלים.

אני ממליצה לכם לרכוש סט של כוסות וכפיות מדידה. כיום כל מתכון "מדבר" בגרמים או בכוסות מדידה אוניברסליות (אלא אם כן מצוין אחרת) וזה יקל עליכם מאוד להגיע לתוצאות נהדרות וטעימות.
לא כדאי לוותר גם על משקל דיגיטלי. עלותו לא גבוהה ובזכות ההקפדה על משקל נכון תוכלו להגיע לביצועים ברמה גבוהה.

כמובן לפני שאני מעלה מתכון לאתר הוא עובר כמה וכמה נסיינים ובראשם משפחתי האהובה.

אל תהססו, אני כאן לכל שאלה!

בהצלחה, בתאבון ותיהנו מהחיים😊